СіверЕтноФест2019

    У п’ятницю, 6 вересня викладачі та студенти факультету технологічної і професійної освіти долучилися до святкування визначної події у житті нашого міста. На території Музею археології Національного заповідника «Глухів» проходив II-й Всеукраїнський фестиваль етнокультури та народних промислів «СіверЕтноФест – 2019». У цьому затишному місці зібралися талановиті майстри, творчі колективи Сумщини, Чернігівщини та бандуристи з Київщини. На території заповідника весь день лунала весела народна музика, всі охочі долучалися до майстер-класів ковальського мистецтва, ткацтва, гончарства, лозоплетіння, дереворізьблення, лялькарства.

 

   Примітно, що учасниками фестивалю стали представники трьох поколінь випускників Глухівського педуніверситету. Більш як двадцять п’ять років тому у стінах Альма-матер студент загальнотехнічного факультету Ігор Білевич познайомився із членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Анатолієм Іваньковим, який навчався на заочному відділенні (згодом він отримав почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України»). Протягом наступних років досвідчений майстер навчав різьбяра-початківця, який виявився напрочуд наполегливим і здібним учнем, секретів дереворізьблення. На сьогодні Ігор Білевич – викладач нашого університету, заслужений майстер народної творчості України, доцент – навчає майбутніх учителів технологій художньої обробки деревини. Наразі троє випускників факультету Дмитро Пазенко, Сергій Шкура та Євген Кулик стали членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Двоє з них цього дня організували цікаві майстер-класи.

 

   Відвідувачів було багато – усі шанувальники народного мистецтва зібралися під відкритим небом для спілкування, обміну досвідом, відпочинку. Приємно, що значна кількість глухівських школярів теж долучилися до свята. На їхніх обличчях можна було спостерігати непідробний дитячий інтерес – майстер-класи були дійсно надзвичайно цікавими і пізнавальними. Сподіваємося, що серед них є майбутні наші студенти, які згодом також стануть відомими майстрами і педагогами.