ДО ЧОРНОБИЛЬСЬКИХ ПОДІЙ

1. З 26.03.2021 р. на факультеті технологічної і професійної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка відбувся тиждень, присвячений 35-річчю Чорнобильської катастрофи. За даний час було проведено низку заходів. Так, 27 квітня до факультету було запрошено членів Громадської організації «Сумська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна». Гостями факультету стали голова громадської організації Демченко Григорій Хомич, члени ради громадської організації Яковенко Микола Іванович і Соцков Владислав Анатолійович. Серед питань, що розглядалися на зустрічі, були: особливості аварії на ЧАЕС; умови, в яких працювали Герої-ліквідатори наслідків аварії; умови проживання населення України на територіях з підвищеними рівнями радіоактивного забруднення; вплив радіації на здоров'я людей.
chern001.jpg

 chern002.jpg  chern003.jpg
 chern004.jpg  chern005.jpg
 chern006.jpg  chern007.jpg
 chern008.jpg  chern009.jpg

 

2. Протягом місяця, що передував тижню присвяченого 35-річчю Чорнобильської катастрофи, студентами-практикантами факультету за місцями проходження практик було проведено низку виховних заходів з учнями та студентами на тему Чорнобиля. Так, у  ГАТІ СНАУ студентами груп 23а-Пр(М) та 6М-Пр(М) було проведено захід «35 років пам`яті Чорнобильської трагедії,» під час якого піднято тему наслідків катастрофи та  вшановано пам'ять Героїв Чорнобиля.

chern010.jpg chern011.jpg

  chern012.jpg

3. 26 квітня на факультеті природничої і фізико-математичної освіти був проведений загальноуніверситетський захід «Чорнобиль – шляхи відродження: час вимагає змін».
   Мета заходу: згадати хронологічні події, які сталися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС поглядом істориків, будівельників, фізиків, філологів, біологів та вшанувати героїзм та відданість всіх ліквідаторів аварії.
 
Учасники заходу намагалися дати відповіді на запитання:
Як Чорнобильська катастрофа вплинула на колишній СРСР та країни Західної Європи?
Які наслідки трагедії на людину і довкілля?
Які особливості робочої конструкції 4-го енергоблоку?
Як Чорнобиль проявляється в культурі і впливає на нас кожного дня?
Що сьогодні відбувається з природою на території Чорнобильської зони?
 
У заході прийняли участь здобувачі освіти факультету технологічної і професійної освіти, навчально-наукового інституту філології та історії, факультету природничої і фізико-математичної освіти.
Серед учасників заходу був здобувач освіти спеціальності «Професійна освіта (Будівництво та зварювання)» 15-Пр(М) групи Олександр Антюшко, який виступив з доповіддю Конструктивні особливості споруд «Чорнобильської АЕС».
Наприкінці заходу провідний фахівець відділу виховної роботи та молодіжної політики Глухівського НПУ імені О. Довженка Артеменко Оксана оголосила результати конкурсу відеопоезій про Чорнобильську трагедію, з якими можна ознайомитися за посиланням: http://new.gnpu.edu.ua/uk/podii/1437-pidsumky-konkursu-videopoezii-do-35-i-richnytsi-chornobylskoi-katastrofy.html
chern013.jpg

 chern014.jpg

 chern015.jpg

 chern016.jpg

 chern017.jpg

 chern018.jpg

 chern019.jpg

chern020.jpg

chern021.jpg

 

4. Факультет технологічної і професійної освіти взяв участь у конкурсі відеопоезій до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи
Так, здобувач освіти спеціальності «Трудове навчання та технології» Башлак Максим був одним із учасників цього конкурсу, у якому взяли участь також студенти закладів вищої освіти України та зарубіжжя, учні загальноосвітніх шкіл.
   Поезії оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли проректор з науково-педагогічної роботи Ірина Бояринова, керівник відділу виховної роботи та молодіжної політики Дмитро Марєєв та керівник народного аматорського театру «Пілігрім» КЗ «Центр Культури» Глухівської міської ради Ірина Ільясова.
За результатами конкурсу Максим Башлак посів почесне  ІІІ місце в номінації «Художнє читання». Вітаємо переможця! Ваші, Максиме, прочитання й утілення поезії – емоційні, проникливі і неймовірно зворушливі.
 chern022.jpg
chern023.jpg
 
chern024.jpg
 

Дякуємо за подвиг ліквідаторам, які віддали своє здоров’я і життя в боротьбі з техногенною катастрофою.  Сподіваємося, що людство засвоїло страшний урок Чорнобиля. Людське життя – безцінне.