Знайомство здобувачів освіти з освітніми програмами спеціальності та
процесами й процедурами забезпечення їх якості

11 жовтня 2023 року для студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти було проведено семінар-зустріч на тему "Знайомство зі спеціальністю та освітньо-професійною програмою". Зустріч відбулася в онлайн форматі.

Мета цієї зустрічі була допомогти студентам краще розібратися в обраній спеціальності та освітньо-професійній програмі. Під час онлайн зустрічі завідувачем кафедри Самусь Тетяною Володимирівною було надано докладну інформацію про спеціальність, включаючи її актуальність на сучасному ринку праці, можливі кар'єрні шляхи та перспективи. Значну увагу було приділено роз’ясненню організації освітнього процесу за освітньо-професійною програмою; правилами доброчесності та всіх процесів, що зв’язані з її порушенням; про можливості участі в освітньому процесі як внутрішніх стейкхолдерів; ознайомленні зі скринькою довіри; роботою студентського самоврядування, студентського наукового товариства факультету технологічної і професійної освіти та багато іншого.

Гаранти освітньо-професійних програм «Професійна освіта (Технологія виробництва і переробки продуктів сільського господарства)» Вовк Б.І., Опанасенко В.П. ознайомили здобувачів з її метою, змістом, характеристикою, вимогами до викладання та оцінювання, програмними компетентностями та результатами навчання. Пояснили як в університеті реалізується принцип студентоцентрованості. 

Вовк Б.І. наголосив щодо подальших дій магістрантів для обрання, затвердження наукових тем магістерського дослідження та індивідуальних планів роботи здобувачів, їх атестації та вимоги щодо здобуття ступеня магістра за спеціальністю 015.37 Професійна освіта. Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології.

Під час зустрічі студентів з гарантом освітньої програми, важливим аспектом обговорення стала роль студентів у забезпеченні якості освіти. Гарант освітньої програми, В.П. Опанасенко, відзначив необхідність активної участі студентів у процесах та процедурах контролю та забезпечення якості освіти. Він наголосив на важливості їхнього долучення до різноманітних ініціатив, зокрема оцінювання якості викладання, зворотного зв'язку та участі у процесах внутрішнього забезпечення якості освіти. Слухачам надана інформація про шляхи залучення учасників академічної спільноти до процедур внутрішнього забезпечення якості освіти шляхом регулярного проведення опитувань щодо якості викладання, задоволеності освітнім процесом; побажання і рекомендації враховуються під час перегляду та удосконалення освітньої програми, що сприяє покращенню навчального середовища та забезпеченню високих стандартів якості освіти.

В ході зустрічі здобувачі мали змогу глибше ознайомитися з компонентами освітньої програми, викладачами, які здійснюють підготовку за освітнім рівнем «магістр» та «бакалавр» і які будуть виступати їх науковими консультантами, розглянули алгоритм реалізації індивідуальної освітньої траєкторії навчання за рахунок компонентів вільного вибору. Здобувачі познайомились з сайтом університету, факультету і кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва. 

Зустріч завершилася активною дискусією та відповідями на запитання учасників. Здобувачі налаштувалися на плідну працю на наступні роки навчання. Студенти відзначили корисність такого інформаційного заходу і висловили подяку організаторам.