Розширення освітніх горизонтів: можливості академічної мобільності та неформальної освіти

   Нині вища освіта передбачає відкритість майбутньому, її подальший розвиток повинен подолати замкненість освітнього простору й надати освітньому процесу більш творчого характеру, що відповідав би реаліям сучасного суспільства та стрімкому розвитку соціального простору. З метою розширення знань здобувачів спеціальності 015 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) про можливості внутрішньої академічної можливості та неформальної освіти 10 жовтня було проведено вебінар «Розширення освітніх горизонтів: можливості академічної мобільності та неформальної освіти».
   Гаранти освітніх програм Опанасенко Віталій Петрович, Вовк Богдан Іванович ознайомили здобувачів із положенням про академічну мобільність, порядок визнання результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті в Глухівському НПУ ім. О. Довженка, розкрили сутність понять «мобільність», «академічна мобільність», «внутрішня академічна мобільність», «міжнародна академічна мобільність», «неформальна та інформальна освіта» познайомили студентів із формами академічної мобільності.
Завідувач кафедри Самусь Тетяна Володимирівна охарактеризувала можливості академічної мобільності студентів, проінформувала про актуальні програми академічної мобільності для студентів різних курсів, порядок подачі документів для участі у програмах внутрішньої академічної мобільності. Тетяна Володимирівна ознайомила присутніх з договорами про співпрацю щодо реалізації внутрішньої академічної мобільності учасників освітнього процесу (ВСП «Глухівський агротехнічний фаховий коледж СНАУ», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Національний університет «Чернігівський колегіум імені Т.Г. Шевченка»).
   Гаранти освітніх програм, також наголосили, що неформальна освіта є важливим доповненням до формальної освіти майбутніх педагогів професійного навчання. У контексті формування професійної компетентності майбутніх бакалаврів та магістрів спеціальності 015 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) доцільним є використання її потенціалу, що передбачає опанування масових он-лайн курсів на базі вітчизняних та закордонних онлайн-платформ, які є у відкритому доступі.
   Здобувачів освіти ознайомили з безкоштовними платформи Prometheus, EdEra (Education Era), EdX, Coursera, Osvitanova. На цих платформах дібрано низку онлайн-курсів, опанувавши які майбутні педагоги професійного навчання мають змогу підвищити свій професійний рівень, розвинути фахові компетентності та сформувати гнучкі навички.
Prometheus – інтенсивний онлайн-курс «Агроінженерія» (http://surl.li/oplyk);
EdEra (Education Era) – онлайн-курс «Механіка» (http://surl.li/oplyg);
EdX – онлайн-курс «Drones for Agriculture: Prepare and Design Your Drone (UAV) Mission» (http://surl.li/oplyf), онлайн-курс «Retos de la Agricultura y la Alimentación en el Siglo XXI / Виклики сільського господарства та продовольства в 21 столітті» (http://surl.li/opmal);
Coursera – онлайн-курс для формування soft skills «Люди та м’які навички для професійного та особистого успіху» (http://surl.li/optca);
Osvitanova – онлайн-курси для формування soft skills: «Тайм-менеджмент» (http://surl.li/cphws), «Навчіться впевненіше розповідати про свої сильні сторони» (http://surl.li/rlmfx), «Ефективне налагодження зв’язків» (http://surl.li/rlmgl), «Нетворкінг (зв’язки вирішують все!)» (http://surl.li/cphzh).
 
   Кафедра професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва закликає студентів активно долучатись до програм академічної мобільності та неформальної освіти!